רקע אישי

שמעון בן אבי- המורה והשיטה

החיים הרוחניים החלו כבר בבית אבי, בית יהודי דתי. בשעה שחברי הלכו לשחק אחר יום הלימודים, הלכתי ללימודי תורה אצל הרב .את היוגה פגשתי בגיל 17 במסגרת אומניות לחימה, בזמן שעמלתי על אימונים לחגורה השחורה,מורי הזמין מורה ליוגה שיכשיר את רוחנו לתודעה שקטה. מפגש זה היה המהפך שחיבר עבורי את האדמה ואת השמים. מאז 1976 ועד היום לא הייתה שאיפה או נשיפה בלי יוגה.

התגייסתי לשרות הצבאי כשבתרמילי, ספרי יוגה. כל רגע פנוי הספרים נפתחו וכל רגע אחר הרהרתי במשמעויות. ב-1979- כשסיימתי את שרותי הצבאי, יצאתי למסע לחיפוש אחר דרך היוגה והמורה שיראה לי את הדרך.

מורי הראשונים היו תלמידיו של מהרישי מאש יוגי למדיטציה, ומשם למורים בלי שם, לא ידועים, ולקורס המורים של רחל זולברג, של אורית סאן גופטה ודונה אולמן. במקביל שקדתי על לימודי פילוסופיה ומתמטיקה ומאוחר יותר לימודי המשך בפילוסופיה ובאדריכלות ערים בטכניון. כשכל הזמן הזה לימדתי כ21 קבוצות בשבוע.

ההוראה שלי ביוגה הייתה ברוח הויניאסה, ברוח המדיטציה בזרימה. ב-1996 החלו מפגשים עם ג'ון סקוט באנגליה ושם האסנה ויניאסה התעצבה לסדרות של האשטנגה יוגה ויניאסה, ובמקביל העמקתי את הדרך במפגשים עם פטאבי ג'ויס במייסור שבהודו.

באותם שנים גם החלה אצלי אינטגרציה של כל התחומים- של הפילוסופיה , של המדיטציה ושל האסנה. שינויים אלו החלו בעקבות זרם חדש בפילוסופיה ,תחת השם יעוץ פילוסופי . הפכתי לחבר בארגון היועצים הפילוסופיים ואסיסטנט בקורס שניתן באוניברסיטת חיפה, בפקולטה לפילוסופיה ובפקולטה לחינוך במגמה יעוצית. כמו כן מפגשים עם מורה וקולגה מהזרם הפסיכיאטרי – זאק מארק מנטל ,שהקים את העמותה לפסיכיאטריה רוחנית, שהכלים הטיפוליים בה היו אינטגרציה של פסיכולוגיה ,פילוסופיה ויוגה.

שנים אלו היו הבסיס להקמת בית ספר להכשרת מורים ליוגה, שיכשיר אנשים לבנות כלים לחקירת החיים, לחקירת היוגה על כל ההיבטים שלה, ואת הכלים לחלוק זאת ולהורות לאחרים את הדרך.

קורסים להכשרת מורים ניתנים בארץ במכמורת ובתל אביב  ובקיץ בקייפטאון בדרום אפריקה.