קורס דו-שנתי להכשרת מורים ליוגה

עם התמחות באשטנגה יוגה ויניאסה

קורס המורים של שנה ב' ממשיך, השנה הקורס מיועד גם לבוגרי שנה ב׳ ולממשיכי שנה א׳.

קורס המורים הדו-שנתי ליוגה עם התמחות באשטנגה יוגה ויניאסה, במתכונת של מפגש חד שבועי עד סוף יוני 2024.

הקורס פתוח גם לתלמידים שסיימו שנה א' בשנים עברו או סיימו שנה א' בקורסי מורים אחרים.

הקורס יתקיים בימי שני, החל מה 06.11.2024 בסטודיו הקסום של לירון בפרדס חנה.

שנה ב'

– המשך קורס המורים הדו-שנתי ליוגה עם התמחות באשטנגה יוגה ויניאסה

קורס המורים הדו שנתי שהחל בשנה שעברה  ביום ג' במכמורת ממשיך באותו  יום לשנה ב',  אפשר שלקורס זה יצטרפו תלמידים שסיימו שנה א' בשנים עברו או סיימו שנה א' בקורסי מורים אחרים.

תלמידים הבוחרים לקחת על עצמם למידה שכזו, חשוב שיראו את התמונה על כל צבעיה, עם כל העומקים שבה, והאם יש מקום בתוכם למפגש שכזה. המפגשים בטבעם הם כמו נהר: זורמים, משתנים. הלב המשותף ינחה אותם. היכן להוסיף הדגש, היכן לחזור אחורה, איפה להמשיך קדימה.

פרוט התוכן של שנה ב' בקורס המורים הדו שנתי.

ויג'ננה יוגה.

הדיון יתרחש בשני מימדים: במימד האדם הנמצא בתוך המסורת ההינדית; במימד היוגי הפרוש, המצוי מחוץ למסגרת הקונספציה של אותה חברה.

הוודות: נקרא מזמורים נוספים. נקשיב לצלילים שלהם מסנסקריט. נתבונן בפואטיות שלהם מתוך תמימות. נתבונן במשמעויות שלהם עבור המאמין. ונחקור אותן מבחינה יוגית; מתוך תודעה מבחינה, מתוך היומיום שלנו – האם הן יכולות להאיר את היומיום שלנו.

אופנישדות: מהיותן מסורת היוגה המפורשת, הברורה, הנוקבת לגבי החיים – נקרא אופנישדות נוספות. נתבונן בפרספקטיבות שונות לחיים. ניתן לכוח השאלה והשתיקה מתוך השאלה – לגעת בכל רקמת חיינו.

יוגה סוטרא: נמשיך בחקירת הבסיס עליו אנו בונים את החיים. נבחן את האתגר של הפרקים הנוספים ביוגה סוטרא: פרק 2 – סאדהנה פאדה; פרק 3 – הכוחות היוגיים; ופרק 4 – פרק השחרור.

ראג'ה יוגה – נבחן את הערכים שהיוגה ממליצה, שנפנימם אל תוך חיינו, וכיצד הם תומכים בחיים שלמים יותר; חיים התומכים בשחרור מכל ההתניות. כדי שערכים אלו ינחו אותנו בחיים, נבחן אותם בחיי היומיום, כל אחד במערך חייו הרגיל, ונחלוק יחד את התובנות מההתנסות היומיומית.

קארמה יוגה – נבחן את המשמעויות של העשייה, של מה שיוצר את החיים האישיים שלנו, לאור התובנות מהבהגווד גיטה, ומתוך הסיפור של סאטיאקאמה. נחקור מה המשמעות של עשייה ללא תלות בפירות העשייה; וכיצד זה יבוא לידי ביטוי בתוך חיים שכל המשתתפים בהם מנוהלים מתוך פירות העשייה?

קרייה יוגה

מדיטציות מתקדמות, בהן:

אינטגרציה של התובנות הפילוסופיות והעימות עם הפרדוקס האכזיסטנציאלי של להיות בהכרה בתודעה שקטה, חופשייה מכל התניה.

מדיטציות על צ'אקרות – נחקור את הגופים השונים דרך שיחה והתנסות מהגוף הפיסי ועד הגוף האינטואיטיבי. נחקור ונתנסה בעבודה על צ'אקרות, ממולה דארה ועד סאהאסררה. נחקור את עבודת הצ'אקרות והשפעתה על הגופים השונים. הקשר שבין הצ'אקרות והמערכת האינדוקרינית. נבחן את ההיבט הקוגניטיבי של הצ'אקרות והפיסיולוגי בחיי היומיום; כיצד שינוי בדפוס מסוים של התנהגות עשוי להשפיע על שחרור מחסימה או יצירת חסימה באחת מהצ'אקרות ובאחד מהגופים.

פראנהיאמות מתקדמות – אוג'אי עם קומבאקה משתנה, קאפאלאבאטי עם קומבאקה משתנה, פרקטיקות של נאדי שודאנה עם קומבאקה משתנה.

פרקטיקות מתקדמות של קרייה כגון ג'אלא נאטי, צומות, ועוד.

למידה של הסדרה השנייה, הוראה והנחיה:

נלמד את הסדרה השנייה ונחקור אותה מבחינה אנטומית-פיסיולוגית, אנרגטית ורוחנית. למידת האסאנות תעשה בהדרגה; אסאנות הסדרה השניה ישולבו בסדר עולה לתרגול הסדרה הראשונה.

לימוד הנחית הסדרה: דרך למידת מספר הויניאסות בכל תנוחה מתוך עמידה בסיסית סאמהסטאטי וחזרה אליה.

דיון והתנסות בסוגיית הקצב והעקרונות המנחים תרגול ברצף.

לימוד תמיכה בתלמידים בתרגול אישי – מייסור. מזוגות ועד קבוצה

למידת תרגול הויניאסה המוחלטת ללא שהייה בתוך אסאנה

האתה יוגה פרידיפיקה – ננסה לבחון מה באמת בא הטקסט להאיר לנו בעבודה עם האנרגיות של הגוף. מה מסתתר מאחורי האמירות הפסקניות כלפי השפעת תנוחות כאלו ואחרות, כלפי מטרת העבודה עם הגוף, כלפי זמני העבודה וסביבת העבודה עם הגוף. מהיותנו מתנסים בעבודה עם האסאנות, האמירות של הטקסט מסקרנות אותנו ומעוררות רצון לבחון את התוקף שלהן במסע היוגי שלנו.

אנטומיה התנסותית – הכרות עם מערכת העצבים, המערכת האינדוקרינית ורקמות חיבור.

תזונה

בהקטי יוגה – כדי לאפשר את המימד האלוהי כאן על האדמה בחיי היומיום, במהלך שנה א' בחנו את ההיבטים הפילוסופים של הבהקטי דרך שיחה עם טקסטים. בשנה ב', הבהקטי, אפשר שתקבל קרקע פורייה לחיים, לביטוי, אפשר שהאינטגרציה של כל החומר, ההשראה מכל הכתבים והעבודה על אנטה צ'אקרה (צ'אקרת הלב) – ייצרו את המאסה הקריטית לשינוי ולתחילת חיים מתוך התמסרות ואהבה. השאיפה בשיחות היא לבחון עדיין, היכן בחיינו אנו פועלים מתוך כוח, וכיצד אפשר לשחרר את הפעולה מתוך כוח ולחיות מתוך אהבה. נתרגל זאת ביחסים ההדדיים בתוך הקבוצה, בתוך הבית, היכן שהקרמה שלנו הובילה אותנו, ונסיים את הקורס בשיחה עם אחד הטקסטים הטרנסורמטיביים, מעוררי ההשראה במסורת היער – סאווירטי.

למעבר לקורס דו שנתי – שנה א'

מועד תחילת הלימודים:

הקורס יתקיים בימי שני, החל מה 06.11.2023 בסטודיו הקסום של לירון בפרדס חנה

ויסתיים בסוף יוני 2024.

בין השעות 10:30 – 15:30.

מילוי פרטים אישיים קישור לצור קשר

ליצירת קשר  - [email protected]

ראיון טלפוני

מפגש אישי